BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN DOĞUMUNUN 101’İNCİ YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE

1

MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumunun 101’inci yıl dönümü münasebetiyle TBMM Genel Kurulunda yaptıkları konuşma:

 

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

 

25 Kasım Pazar günü partimizin kurucu lideri, Türk milliyetçiliğinin banisi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğumunun 101’inci yıl dönümüdür.

 

Başbuğ Türkeş şöyle demişti: “Ülküsüz insan dümensiz, pusulasız bir gemi gibidir.”

 

Başbuğ, ülkü sahibi bir fikir ve hareket adamıdır.

 

Cesaretin, ferasetin, feragatin, dirayetin, Türklük gurur ve şuurunun, İslam ahlak ve faziletinin ete, kemiğe bürünmüş hâlidir.

 

O, Türk siyasetinin ve devlet hayatının mümtaz şahsiyeti olarak Türk milletinin devletiyle, vatanıyla onurlu bir şekilde kıyamete kadar yaşamasını ülkü edinmiştir.

 

İleri görüşlü, isabetli tespitli, vatan millet sevdalısı bir devlet adamı vasfıyla milyonlarca gencin yetişmesine vesile olmuş, bize Türk milliyetçiliği, ülkücülük ve Milliyetçi Hareket Partisi gibi büyük bir miras bırakmıştır.

 

Milyonlarca seveni “Başbuğ Türkeş” nidalarıyla yüreklerinde Yesevi ateşi, gönüllerinde Yunus sevgisi, bakışlarında Fatih bakışı ve duruşlarında Atatürk duruşuyla kutlu yolu takip ediyorlar. Fikirleriyle, ülküleriyle nice yüzyıllara damga vuracak Başbuğ Türkeş’i rahmet ve minnetle anıyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>