4 ARALIK DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE

47395345_2486203664753190_6126020886324576256_n

MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın 4 Aralık Dünya Madenciler Günü münasebetiyle TBMM Genel Kurulunda yaptıkları konuşma:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Bugün Dünya Madenciler Günü. Madencilik, dünyanın en zor mesleklerinden biridir.

2014 yılındaki Soma maden faciası sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisinde kurulan araştırma komisyonunun raporu gerek maden mevzuatımıza gerekse de madencilerimizin çalışma koşullarına ilişkin çok önemli bilgi ve öneriler içermektedir.

Madenciliğe rant olarak yaklaşmak insani ve ahlaki değildir. Madencilikte esas olan, çıkardığımız ürün miktarından önce iş sağlığı ve işçi güvenliğidir.

Bir avuç kömür için helalle sözleşerek, geçmiş olsun dilekleriyle ocağa girip bir ömür feda eden madencilerimizin bu özel gününü kutluyoruz ve idrak ediyoruz.

Onların her türlü tehdit ve tehlikelerden uzak, güvenli bir çalışma ortamına kavuşması için bütün gayreti ve mesaimizi harcamamız gerekmektedir.

Bu vesileyle, elim maden facialarında hayatlarını kaybeden madencilerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki madencilerimize geçmiş olsun dileklerimizle birlikte kolaylıklar temenni ediyoruz.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>