ALMANYA’DAKİ İSLAM KONFERANSINA DAİR…

yerinden 1

MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Almanya’da gerçekleştirilen İslam konferansına dair 04.12.2018 tarihinde TBMM Genel Kurulunda yaptıkları konuşma:

 

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan, 28 Kasım günü Almanya’da bir organizasyonla Alman İslam Konferansı düzenlenmiştir. Bu program, başından sonuna kadar skandallar içinde geçmiştir. İslam dini için sözde bir konferans düzenleniyor ancak hakaret ve saygısızlıktan başka bir içerik göremiyoruz. Yurt dışındaki herhangi bir restoranda bile domuz eti uyarısı yapılırken bir İslam Konferansı’nda bunun yeri nedir?

 

Kaldı ki bu Konferansta Alman İslam’ından bahsediliyor. Sormak lazım: Kaç çeşit İslam var? Şu husus unutulmamalıdır: İslam hak dindir, Allahkatında tek dindir. İslam farklı farklı ülkelere göre yorumlanacak, nitelendirilecek bir din değildir. Bu rezaleti kabul etmemiz, doğal karşılamamız, sıradan görmemiz mümkün değildir. Öte yandan, Diyanet İşleri Başkanlığınca bu konuda hiçbir açıklama yapılmaması da dikkatlerimizden kaçmamıştır. Yüce dinimiz İslam’a yönelik bu hakaretlerde Diyanet İşleri Başkanlığı sessiz kalmamalı, daha aktif olmalıdır. Bu hususa özellikle Sayın Diyanet İşleri Başkanının dikkatini çekiyoruz.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>