MURAKIPLARIN SORUNLARI HAKKINDA

MRLL4432

MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın murakıpların sorunları hakkında 4 Aralık 2018 tarihli TBMM Genel Kurul toplantısında yaptıkları konuşma:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Kur’an kurslarında ve sosyal hizmet kurumlarında verilen yaygın din eğitimi hizmetinin rehberlik ve denetime ihtiyacın artmış olması, cami ve yatılı Kur’an kurslarında iş güvenliği eksikliklerinin tespitiyle tamamlanmasının takip edilmesinin gerekli olması, namaz vakitleri dışında da cami hizmetlerinin devamının sağlanmasının takibi başkanlığın taşra teşkilatındaki denetim ve rehberlik faaliyetlerinin yeniden yapılandırılması gereğini ortaya çıkarmaktadır. Bu aşamada ilk olarak murakıpların özlük hakları yaptıkları hizmetle uyumlu hâle getirilmelidir. Kariyer meslek memurluğu olarak murakıplık kadrosu ihdas edilmelidir. Murakıpların maaş ve özlük hakları da yeniden düzenlenmelidir.

 

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>