MHP’Lİ ERKAN AKÇAY: “BU KÜRSÜ TERÖRİST KÜRSÜSÜ DEĞİLDİR, HERKES AKLINI BAŞINA DEVŞİRSİN”

bUtCe1

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY HDP’lilerin meclis kürsüsünden terör propagandası yapmasına sert tepki gösterdi. Mecliste yaptığı konuşmada Akçay “Bu kürsü terörist kürsüsü değildir, herkes aklını başına devşirsin” dedi.

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY HDP’li Musa Farisoğlulları’nın meclis kürsüsünden terör propagandası ve Öcalan güzellemesi içeren konuşmasına sert tepki gösterdi. Mecliste yaptığı konuşmada Akçay “Bebek katili Öcalan, terör örgütü PKK’nın elebaşı, emperyalist uşağı bir katil ve katil elebaşı bir haindir. Şu anda da İmralı Cezaevinde işlediği suçların cezasını çekmektedir. Terör elebaşılığından, terör örgütü yöneticiliğinden ve on binlerce insanımızın hayatını kaybetmesinden ve şehadetinden sorumlu bir katil elebaşıdır. Bu kürsüden bir terör örgütü elebaşının sözcülüğünün yapılmasını şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. HDP’nin de PKK’nın uzantısı olduğunu tekrar ilan ediyorum buradan” dedi.

 

HDP’li sözcünün konuşmasının baştan sona PKK terör örgütünün propagandasıyla geçtiğini ifade eden Akçay’ın konuşması tutanaklara şöyle yansıdı:

 

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan, bebek katili Öcalan, terör örgütü PKK’nın elebaşı, emperyalist uşağı bir katil ve katil elebaşı bir haindir. Ve şu anda da İmralı Cezaevinde işlediği suçların cezasını çekmektedir. Terör elebaşılığından, terör örgütü yöneticiliğinden ve on binlerce insanımızın hayatını kaybetmesinden ve şehadetinden sorumlu bir katil elebaşıdır. Bu kürsüden bir terör örgütü elebaşının sözcülüğünün yapılmasını şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. HDP’nin de PKK’nın uzantısı olduğunu tekrar ilan ediyorum buradan.

 

Konuşma, baştan sona PKK terör örgütünün propagandasıyla geçmiştir. Öcalan “sayın” ise şehitlerimiz için ne diyeceğiz? Bu kürsü terörist kürsüsü değildir, herkes aklını başına devşirsin, ağzını toplasın, ayağını denk alsın!

 

Ayrıca Sayın Başkan, bu konuşmayla ilgili olarak İç Tüzük hükümlerini işletmenizi beklediğimizi ifade ediyoruz. PKK’yla mücadele Kürt kökenli vatandaşlarımıza yönelik bir irade kırma, ona karşı yapılmış bir hareket olarak değerlendiriliyor, bunu da şiddetle reddediyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti, canla başla 81 milyonun can ve mal güvenliği, ülkemizin, vatanımızın, milletimizin, devletimizin birliği bütünlüğü için şehitler vererek kararlı bir mücadele yürütmektedir.

 

Hiç kimse terör örgütünün sözcülüğünü yapmasın.

 

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>