Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Basın Açıklaması 30.01.2019

DSC_3651

 

 

Her ağızlarını açtıklarında 12 Eylül darbesine karşı çıktıklarını, darbenin mağduru olduklarını söyleyenler darbecilerin savcısı olan Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i İzmir’e CHP büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklamışlardır.

 

Bugüne kadar darbelere bel bağlayan, Türkiye düşmanlarıyla,  HPD-PKK ile “gönül bağı” kurduğunu söyleyecek kadar pervasız olan CHP, bu pervasızlığını 12 Eylül Darbesinin savcısı olan babasıyla gurur duyan birini İzmir’e aday yaparak sürdürmeye devam etmektedir.

 

Bizler de bunu eleştirince suç bireyseldir gibi bir laf ebeliğine soyunmaktan da çekinmemektedirler.

 

Suç bireyseldir amenna ancak evlad babasının suçuyla,  gencecik fidanların idama götürmesi, yüzlerce kişinin işkencesine onay vermesiyle gurur duyuyorsa bu siyasi görüş ortaklığıdır.  12 Eylül Darbesinin en karanlık yüzü olan babasının yaptığı işkencelere, haksız yere verdirdiği idâm cezalarına bile bile sahip çıkan “, hukuka saygısı güçlüydü; babamla gurur duyuyorum” diyen bir evlad da, o işkence, zulüm ve hukuksuzluk fiillerine “fikren” ortaktır.

 

Boşuna hukuk ve suçun şahsiliği kavramlarına sığınıp demagoji yapmayın.

 

CHP’nin İzmir adayı Tunç Soyer sadece 12 Eylül’deki işkenceleri ve idamları savunmamış, sadece işkenceci babasıyla gurur duymamış,  terör örgütüne yardım ettikleri için belediyelere kayyım atanmasını “Bu bir darbedir, HDP’nin yanındayım” diyerek terör destekçiliği yapmış biri olarak terör örgütü PKK’yla da gurur duymuştur. Aynı kişi PKK’nın en büyük projesi olmakla övünen HDP’nin İzmir’de düzenlediği sözde ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne katılarak “Gücünüzü arttırmak için desteğe hazırım. İyi ki varsınız” diyerek sözde CHP’li, özde HDP’li olduğunu ilan etmiştir. Böyle bir CHP için şehitlerimizin, gazilerimizin önemi var mı bilmiyorum ama hatırlatmak isterim ki CHP/HDP İzmir adayının sahip çıktığı terör örgütleriyle ilişkili belediyelerinin kazdıkları hendeklerde 793 evladımız şehit olmuş, 4 binden fazla asker ve polisimiz yaralanmıştı.

 

Sayın Genel Başkanımız işte bu 12 Eylül’ün fikri ortağı, HDP-PKK destekçisi, FETÖ’cü yayın kuruluşlarına, “Özgür basın susturulamaz” diyerek FETÖ savunuculuğu yapan bir kişiyi eleştirdiğinde CHP sözcüleri CHP sözcüsü Özgür Özel bir de Cumhuriyet’ten Atatürk’ten bahsederek İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını savunmaktadır. Atatürk bugün olsaydı Türkiye cumhuriyetine hendek kazanların sizin gibi yanında olmaz o hendeğe onları doldururdu. Atatürkçülük kim bugünkü Y-CHP kim?

 

CHP’nin Aziz Atatürk’ü bir rant kapısı haline getirerek bugüne kadar Atatürk’e yaptığı kötülük sona erecektir. CHP’nin kirli ittifaklarına Atatürk’ü alet etmesine müsaade etmeyeceğiz. FETÖ, PKK ve Türkiye düşmanlarıyla kol kola gezenlerin, bunlarla gönül bağı olanların büyük Atatürk’ü ağızlarına almalarına müsaade etmeyeceğiz. İzmir halkı da babasıyla gurur duyan bir darbecinin, işkencecinin oğlunu kendilerine reva görenlere gerekli dersi 31 Mart’ta sandıkta verecektir.

 

 

Erkan AKÇAY

Manisa Milletvekili

MHP Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>