MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Basın Açıklaması 01.03.2019

DSC_3651

 

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine yaklaşırken CHP’nin şirazesi kaymıştır. Raydan çıkan CHP’lilerin her açıklaması kendilerinin milli güvenliğe yönelik birer tehdit olduklarını gözler önüne sermektedir.

 

CHP sözcüleri açıklamalarında Goebbels’in sözlerinden alıntı yaparak “tek millet, tek devlet” kavramlarına karşı çıkmıştır. Aslında CHP Goebbels’e değil, Goebbels üzerinden “tek millet, tek devlet” sözünün ifade ettiği üniter yapıya, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne karşıdır. Tek millet ve tek devlete karşıysa CHP’ye soruyorum: “Size kaç devlet, kaç millet lazım?”

 

Bu düşüncenin Kandil’den, Pensilvanya’dan gelen sufleden yankılanması ne hazin, ne trajik bir tablodur.

 

CHP sözcüleri ülkemizin beka meselesi olmadığını söyleyerek 31 Mart seçimlerinin beka sorunu ile ilgili olmadığını iddia etmektedirler. Beka kavramına itiraz eden herkese hatırlatıyoruz:

 

CHP’nin zillet ittifakı ortaklarından İP Genel Başkanı diyor ki, “Eğer bu seçimlerde seçmen iktidarın kulağını çekerse her şey değişir. Cumhurbaşkanı olağanüstü kongreye gider ve ardından da sistemi değiştirir.”

 

CHP’nin zillet ittifakı ortaklarından HDP Eş Genel Başkanı diyor ki, “Kürdistan’da kazanacağız, Batı’da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz!”

 

CHP’nin zillet ittifakı ortaklarından HDP’li bir milletvekili diyor ki, “Türkiye saldırgan, savaşa, işgale ve çatışmaya dayanan, imzaladığı uluslararası sözleşmeleri umursamayan AKP-MHP koalisyonu tarafından yönetiliyor. Bu koalisyonun bütün alanlardaki politikalarının sınırlanması, geriye püskürtülmesi son derece önemli. Bu nedenle AKP-MHP koalisyonunun egemenlik alanını daraltacak her türlü demokratik adım meşrudur. Biz de bu konuda adım atanlarla birlikte hareket etme kararı aldık.”

 

CHP Genel Başkanı ve sözcüleri yaptıkları pek çok açıklamada 31 Mart seçimlerini 24 Haziran seçimlerinin rövanşı olarak gördüklerini söylemişlerdir.

 

Pensilvanya ve Kandil destekli CHP-İP-HDP zillet ittifakı sözcüleri bu sözleri sarf ederken; ABD başkanı Trump ülkemizi açık açık tehdit ederken, bölgemizde her türlü tehditler baş gösterirken  “beka sorunu var” derken yanlış mı söylüyoruz?

 

CHP genel başkanı mitinglerde FETÖ’cüleri alkışlatırken siz nasıl olur da “beka sorunu yoktur” diyebilirsiniz.

 

FETÖ’yle mücadeleye karşı çıkan bir CHP varken, teröristlere şehit diyen CHP vekilleri varken, CHP Genel Başkanı “PKK/PYD terör örgütü değildir, özgürlük hareketidir” deyip PKK kanallarında Anayasamızın 2’nci ve 3’üncü maddesini değiştirme vaadinde bulunurken hala nasıl olur da “beka sorunu yoktur” diyebilirsiniz?

 

Açıktır ki, beka tehdidinin bizzat kendisi olanlar üstü örtülemeyen bu gerçeği muhtar seçimleriyle ilişkilendirerek itibarsızlaştırmak istiyor. Beka sorunu bizzat CHP-İP-HDP zillet ittifakıdır. 31 Mart’ta da inşallah milletimizin desteği ve dirayetiyle bu tehdit bertaraf edilecektir.

 

CHP sözcülerinin açıklamalarında kendilerinin PKK ve FETÖ’yle ilişkilendirilemeyeceğine dair ifadeler de bulunmaktadır. Üstelik bu istikamette açıklama yapanlara da suç duyurusunda bulunacaklarmış!

 

  • Atatürk posterleriyle İmralı canisinin resmini yan yana getirenlerden,

 

  • PKK’ya yapılan operasyonları hukuksuz olarak niteleyenlerden,

 

  • PKK’lılara genel af isteyenlerden,

 

  • “Türk askeri güneydoğuya İsrail askeri gibi saldırıyor” diyenlerden,

 

  • PKK elebaşının taleplerini kanun teklifi ve araştırma önergesi olarak verenlerden,

 

Türk mahkemeleri önünde hesap sorulmalıdır.

 

Muhalefet etmeyi terör sözcüsü olmakla bir tutan CHP sözcüleri üzerini örtemedikleri gerçeklerle bir kez daha karşılaşacaktır.

 

İmralı canisi Öcalan’ın ve PKK terör örgütünün talep ettiği düzenlemelerin yer aldığı 14 Aralık 2015 tarihinde 68 maddelik Kanun Teklifindeki imzasını Türk adaleti önünde nasıl savunacak, merakla bekliyoruz!

 

Yine terörist başı Öcalan’ın talebi olan, 1 Mart 2013 tarihli “Toplumsal Barışı Bozan Olayları Araştırma ve Çözüm Yolları Bulma amacıyla Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi” ile 23 Temmuz 2015 tarihli terör olaylarının nedenlerini araştırarak adeta teröre mazeret, teröriste bahane arayan araştırma önergesindeki imzalarını CHP’liler nasıl savunacak, merakla bekliyoruz!

 

CHP Cumhur İttifakı ve MHP düşmanlığı yaparak kimlerle oturup kalktığını ölçüp biçmelidir. Terör devlet ve millet düşmanlığıdır. Siyasetçi ve milletvekili kisvesine bürünerek teröristle aynı şeyi söylüyorsa ikisi de teröristtir, terör destekçisidir. Birisine düşünce özgürlüğü kılıfıyla müsamaha gösterip de diğerine “sen teröristsin” demek birbiriyle çelişir.

 

Artık safınızı belli edin.

 

CHP’nin kaçamayacağı akıbeti 24 Haziran’dan sonra 31 Mart’ta da onu bulacaktır.

 

Bu arada CHP cadı kazanı gibi kaynamaktadır. CHP’den her geçen gün istifalar, her geçen gün birbirlerini hedef alan açıklamalar geliyor. İçişlerine karışmak istemeyiz ama bugünlerde sıkça kamuoyu gündeminde yer aldığı için kendilerine de soralım:

 

CHP ve İP’in belediye meclis üyeliği listelerindeki HDP’li sayısı nedir?

 

Liste savaşları, adaylık çekişmeleri neticesinde istifa eden CHP’li il, ilçe yöneticisi ve CHP üyesi sayısı nedir?

 

 

Erkan AKÇAY

MHP Grup Başkanvekili

Manisa Milletvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>