MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Basın Açıklaması 16.05.2019

aaa

 

 

İP’in genel başkanı arada bir milliyetçilik üzerinden ahkâm kesmektedir.

 

İP Genel Başkanı Akşener bir konuşmasında “21’inci yüzyılda beka ve milliyetçiliğin tanımı yeniden yapılmalıdır” diyor. Hazır başlamışken bu tanımı yapsaydı da milletimiz öğrenseydi, ‘iyi’ olurdu.

 

Samimiyetten uzak bu sözler karanlık bir siyasi pozisyona kılıf aramanın ötesinde bir anlam ifade etmemektedir. Milliyetçilik kavramı ağızlarında çok eğreti duruyor.

 

Milliyetçiliği “Ernest Renan Milliyetçisiyiz” diyerek tarif etme gayretkeşliğinden sonra şimdi de “milliyetçiliği yeniden tanımlayalım” diyorlar. Milliyetçiliğin yeni bir tanıma ihtiyacı yoktur. Türk milliyetçiliği Türk milletine duyulan eşsiz sevgi, emsalsiz bağlılıktır. Bu düşünceyi siyasetin merkezine almaktır. Yeni tanım arayışına girenler sadece bu kavramdan rahatsız olanlar ile Beka ve milliyetçiliği kavram olarak içini boşaltıp emperyalizme tabi kılma niyetlerinin biz tezahürüdür, ki bu anlayış mandacılığa kadar gider.

 

Beka söyleminden neden rahatsız oluyorsunuz? Beka demek var olmak, diri kalmak, bağımsız yaşamak, ebediyetin ufkuyla buluşup bütünleşmek demektir. Beka milletimizin birliği, devletimizin dirliği, ülkemizin bütünlüğüdür. Beka Türk milletinin geleceğinin güvence altına alınmasıdır. Beka tanımını değiştirmeyi istemek milli şuuru, Kurtuluş Mücadelesini unutmaktır, aziz şehitlerimizi yok saymaktır, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı tehdit ve tehlikeleri görmezden gelmektir.

 

Bilinmelidir ki, Türk milliyetçiliği binlerce yıllık Türk tarihinden beslenen, Orhun Anıtlarından itibaren Türk milletinin tüm siyasi, sosyal ve ekonomik belgelerinde vücut bulan, 21’inci yüzyılda Başbuğ Alparslan Türkeş ve Lider Devlet Bahçeli ile büyük bir medeniyet ülküsünü ifade eder. Milliyetçiliğin fikir pınarları Ziya Gökalp, Erol Güngör, Sadri Maksudi Arsal, Nihal Atsız, Mehmet Eröz ve daha nice ülkü yıldızlarıdır. İşte Türk milliyetçiliğini kuvveden fiile geçiren parti de Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Milliyetçilik sadece partimizin adı değildir. Partimizin programının merkezinde Türk milleti, milliyetçilik ve demokrasi vardır.

 

  • İP’in parti programında milliyetçiliğin “M”si, Türk milletinin “T”si yokken, 51 yerde “millet” kelimesini kullanıp bir tek yerde dahi “Türk milleti” ibaresini kullanmazken milliyetçi olabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Milliyetçileri kandırabileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

 

  • Parti programına İmralı canisinin ‘eşit vatandaşlık’ kavramını önce koyup sonra tepkiler gelince kaldırıyorsunuz, öte yandan tek kelime ile milliyetçilikten bahsetmiyorsanız, siz nasıl milliyetçi olacaksınız?

 

  • Terör örgütü propagandası yapmak, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, terör örgütü kurma ve yönetme suçlamalarıyla ceza evinde olan Selahattin Demirtaş için 24 Haziran seçimleri öncesinde serbest bırakılmasını istiyorsanız, Demirtaş’ın “siyasi çizgisini beğeniyorum” diyenlerle kolkolaysanız milliyetçi olamazsınız.

 

  • “Abdullah Öcalan ev hapsine çıkmalıdır. TV’ye çıkıp seçmenine hitap etmelidir, PKK ile görüşmeler yapılmalıdır” diyen birisi için “Bize güç kuvvet verdi” deyip genel başkan yardımcısı yapıyorsanız milliyetçilikten bahsedemezsiniz.

 

  • “Kandil’den kumandalı HDP için “Kürtlerin temsilcisidir” diyorsanız milliyetçiliği nasıl ağzınıza alabiliyorsunuz?

 

  • Parti binalarında Alparslan Türkeş’in resmini, bozkurtu yasaklayan, siz mi bize milliyetçilikten bahis açıyorsunuz.

 

  • Bir parti kurucunuz şu sözlerle istifa etmişti: “Bebek katillerine terörist diyemeyen, bu görüşteki partinin çadırını ziyaret edip sarmaş dolaş pozlar veren bir üyenin hala genel merkez katlarında dolaşmasına izin verilmesini, partiden atılmamasını, bilakis korunmasını Alparslan Türkeş in tedrisatından geçmiş, ocaklarda çalışmış bir milliyetçi olarak içime sindirebilmem mümkün olmadı.” Nerede sizin milliyetçiliğiniz?

 

Sözün özü, İP “deve kuşu politikası” uygulamaktadır. MHP sendromu ve kompleksi içindedirler. CHP’nin paçasına tutunmuş, HDP’ye yancılık yapıyorlar. CHP, İP, HDP, FETÖ, PKK aynı potada, aynı kulvardadır, ABD’nin yörüngesinde hareket etmektedirler.

 

 

Erkan AKÇAY

MHP Grup Başkanvekili

Manisa Milletvekili

 

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>