MHP’Lİ AKÇAY: IŞID VE PYD’YE KAÇ PARA VERDİNİZ? (25.02.2015-Sözcü Gazetesi)

SOZCU_20150225_10

MHP’den AKP’ye zor soru

MHP Manisa milletvekili Erkan Akçay, Başbakan Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye 3 ayrı soru önergesi verdi.

Akçay, Türkiye’nin Suriye’deki vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi ile Saygı Karakolu’nun yıkılarak terk edildiğini belirtti ve “AKP iktidarı ilk kez bir türbeyi patlatmak suretiyle yok eden hükümet olarak tarihi geçmiştir” dedi.

“IŞİD ÜYESİ TUTUKLULAR TAHLİYE EDİLDİ Mİ?”

MHP’li Akçay, TBMM’ye verdiği önergelerde “Süleyman Şah Türbesi ve Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun tahliyesi karşılığında IŞİD ve PYD’yle herhangi bir pazarlık1 yapılmış mıdır? Tahliye öncesinde bu bölgeye saldırı yapılmaması için terör örgütü IŞİD ve PYD’ye parasal bir ödeme yapılmış mıdır? IŞİD terör örgütüne mensup Türkiye’deki herhangi bir tutuklu serbest bırakılmış mıdır?” sorularını yöneltti.

DİNCİ TERÖRİSTLER TÜRBEYE SALDIRMADI

Türk topraklarının Suriye’deki IŞİD terör örgütüne karşı savunulamadığını öne süren Akçay, operasyonun AKP hükümeti ile IŞİD arasındaki “gizli” ilişkileri gündeme getirdiğini söyledi. Akçay SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada da şunları söyledi: “IŞİD bölgedeki tüm mezar, türbe ve kiliselerin yanı sıra çok sayıda mescit ve camiyi yıkmasına karşın Süleyman Şah Türbesi’ne hiçbir şekilde saldırı yapmaması dikkat çekici bir ayrıntıdır. Türk vatanının mukaddes bir parçası olan Şah Türbesi ve Saygı Karakolu AKP hükümeti tarafından boşaltıldı.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>