MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AKÇAY’IN İÇ GÜVENLİK PAKETİ GÖRÜŞMELERİ KONUŞMALARI

erkan-akcay-tbmm-gk-1
Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili Erkan AKÇAY’ın kamuoyunda İç Güvenlik Paketi olarak bilinen kanun tasarısı görüşmelerinde yapmış olduğu konuşmalardan bazı bölümler şu şekildedir:

“BİZ, MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ VE MİLLETVEKİLLERİ OLARAK, FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR MİLLETVEKİLLERİYİZ, SİZLER GİBİ KİŞİYE TABİ, KÖLE OLMUŞ, İRADESİNİ SATMIŞ KİŞİ VE GRUPLAR DEĞİLİZ”

“Her partinin, eğer iktidarsa bir iktidar anlayışı, politikası olur, muhalefetse bir muhalefet anlayışı olur. Kırk altı yıldır Türk siyasi hayatında aktif bir şekilde ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde grubuyla temsil edilen Milliyetçi Hareket Partisi de ilkeli, sorumlu, sorun çözen, çözüm üreten bir siyaset anlayışını yürütmektedir ve bunun gayreti içerisindedir. Kırk altı yılın Meclis tutanakları ortada. Biz, iyiye “iyi”, eğriye “eğri”, doğruya “doğru”, yanlışa “yanlış” deriz. Biz kediye “kedi”, hırsıza “hırsız” deriz. Eğer bir yanlışlık varsa -bu pakette olduğu gibi- millet yararına görmediğimiz şeylere karşı çıkarız, “hayır” deriz bunun mücadelesini veririz; bu paketle ilgili görüşme tutanaklarını, oylama tutanaklarını lütfen inceleyin, bunları görürsünüz.

Biz, Milliyetçi Hareket Partisi ve milletvekilleri olarak, fikri hür, vicdanı hür milletvekilleriyiz, sizler gibi kişiye tabi, köle olmuş, iradesini satmış kişi ve gruplar değiliz. Bunu bileceksiniz. Kendinizle çelişki hâlindesiniz.”

“BİZİM PERGELİMİZİN SİVRİ UCU TÜRK MİLLETİNİN VE TÜRKİYE’NİN YARAR VE ÇIKARLARINDA SABİTLENMİŞTİR; KİŞİLERE VE ŞAHIS İRADELERİNE GÖRE ŞEKİLLENMEZ”

“Bizim pergelimizin sivri ucu Türk milletinin ve Türkiye’nin yarar ve çıkarlarında sabitlenmiştir; kişilere ve şahıs iradelerine göre şekillenmez, bunu bileceksiniz. Pergelin sivri ucu, Mevlana’nın da ifade ettiği gibi hayatın, politikanın, anlayışın, zihniyetin merkezinin neresi olduğunu ifade eder.

Bu konuşmam vesilesiyle ifade etmek isterim ki bu, çeşitli parti sözcüleri tarafından Milliyetçi Hareket Partisinin politikalarına ilişkin yapılan değerlendirmelerle ilgili bir cümleyle şunu söylemek isterim: Hiç kimse Milliyetçi Hareket Partisine istikamet vermeye çalışmasın. Kırk altı yıldır Türk siyasi hayatının ilkeli, sorumlu ve sorun çözen siyaset anlayışını biz muhalefette sürdürdüğümüz gibi, iktidarda da, geçmiş dönemlerde de, bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında da sürdüreceğimizi ifade ederiz.

Biz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, tavrımızı şu partiye, bu partiye göre belirlemeyiz, bizim bir programımız ve tüzüğümüz vardır, kırk altı yıldır bu çizgi içerisinde devam ederiz. Milliyetçi Hareket Partisi, bütün meselelere diğer siyasi partilerden farklı olarak bir tarih şuuru içerisinde bakar, bizim programımız da, politikamız da bu şekilde hayat bulur.”

“BİZİM HİÇBİR KOMPLEKSİMİZ YOK. MİLLETİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN YARARLI GÖRDÜĞÜMÜZ HER POLİTİKAYI GELİŞTİRİRİZ”

“Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bir çizgimiz, programımız ve politikamız var, kırk altı yıldır bunu uygularız. Bizim hiçbir kompleksimiz yok. Milletimiz ve ülkemiz için yararlı gördüğümüz her politikayı geliştiririz, “Evet.”se “Evet.” deriz, yararlı görülürse bunu kabul ederiz, ama ülkemiz adına bu kanunda, bu güvenlik paketinde de olduğu gibi.

Zararlı, faydasız gördüklerimize “Hayır.”, faydalı gördüklerimize “Evet.” deriz çünkü biz ilkeli ve sorumlu bir partiyiz.

Görüştüğümüz, güvenlikle ilgili bir konu olduğu için güvenlikle ilgili hususlar, değerlendirmeler ağırlık taşıyor. Oysa, biz, Milliyetçi Hareket Partisinin devlet ve kamu hayatında vatandaşlarımızın devletten beklediği başta güvenlik -güvenlik olmazsa özgürlük olmaz- adalet ve refaha ilişkin politikalarını her daim anlatmaya devam edeceğiz.”

“SİZ PKK’YLA İŞ BİRLİĞİ YAPAN BİR İKTİDARSINIZ”

“Sizin yanar döner politikalarınızı, bugün dediğinizi yarın yalanlayan, ilkesiz, samimiyetsiz politikalarınızı bu millet artık gördü.

Siz PKK’yla iş birliği yapan bir iktidarsınız.

Bir zamanlar sizin liderleriniz “Bizim PKK’yla görüştüğümüzü iddia eden ve ispat edemeyen şerefsizdir.” dediler; birkaç ay geçti geçmedi, şimdi, yöneticileriniz, bakanlarınız PKK’yla görüşmenin faziletlerini anlatmaya çalışıyor. Bu bir çelişkidir, bu bir tutarsızlıktır, bu bir yalancılıktır.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>