MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ AKÇAY: “AKP PKK’YLA İŞBİRLİĞİ YAPAN BİR İKTİDARDIR”

erkan-akcay-tbmm-gk-1

Hükümet ile PKK arasında gerçekleştirilen müzakere sürecine ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Manisa milletvekili Erkan AKÇAY; “AKP, PKK’yla işbirliği yapan bir iktidardır. Siz PKK’yla Hükûmet olarak anlaştınız mı? Hangi taslak üzerinde, ne üzerinde anlaştınız?” diye sordu.

TBMM Genel Kurulunda İç Güvenlik Paketi tasarısı görüşmelerine devam edilirken AKP ile PKK arasındaki işbirliği tartışmalara neden oldu. MHP’li Manisa milletvekili Erkan AKÇAY, AKP’nin PKK ile işbirliği yaptığını ifade ettiği konuşmasında, “Politikacı Hatip Dicle bunu tekraren ifade etti, siz Hükûmet olarak yalanlamadınız. Siz PKK’yla Hükûmet olarak anlaştınız mı? Hangi taslak üzerinde, ne üzerinde anlaştınız? Bunu açıklamak durumundasınız.” dedi. BDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın bir televizyon programında açıkladığı çözüm sürecinde ortaya konan 10 maddelik taslak metni eleştiren ve Demirtaş’ın açıklamalarından PKK’nın silah bırakmayacağının anlaşıldığını ifade eden MHP’li AKÇAY, “Hükûmet bu anlaşmayı millî iradeden saklayamaz, bunu açıklamak zorundasınız. Hem seni millî irade Hükûmet yapacak hem de kapalı kapılar ardında birtakım gizli anlaşmalar yapacaksınız, milli iradeden saklayacaksınız, bunu açıklamak zorundasınız. Eğer Hükûmet açıklamazsa HDP Grup Başkan Vekili Sayın Baluken’i açıklamaya davet ediyorum. Ondan sonra ittifaklar neyse ortaya çıksın, millet de görsün.” dedi.

“AKP PARALEL YAPILAR, CEMAATLER, TARİKATLAR VE ÇIKAR GRUPLARI KOALİSYONUDUR”

MHP Manisa milletvekili Erkan AKÇAY konuşmasında, “AKP hükûmetlerinin en belirgin özeliklerinden birisi on iki on üç yıldır hukuken tek başına Hükûmet olmasına rağmen aslında paralel yapılar, cemaatler, tarikatlar ve çıkar grupları koalisyonudur ve tek başına bir iktidar olmamıştır. Bu paralel yapılardan birisi de KCK’dır.” dedi

“FAŞİZM ZATEN VAR, BUNUN ALTYAPISI HAZIRLANIYOR”

İç Güvenlik Paketine ilişkin eleştirilerine konuşmasında yer veren MHP’li AKÇAY şöyle dedi: “Devlet irade demektir, devlet kuvvet demektir. Eğer devlette irade yok ise şiddet eğilimi başlar, şiddet bambaşka bir şeydir, şimdiki AKP iktidarında olduğu gibi. Hukuksuz güç zulüm, güçsüz hukuk âcizlik yaratır, AKP’nin içinde bulunduğu durum budur. İdarede zaaf ve iradesizlik varsa şiddete yönelir. İç güvenlik paketinin getirilme gerekçesi de AKP’deki bu zafiyet nedeniyledir. Milliyetçi Hareket Partisinin duruşu bu iç güvenlik paketiyle ilgili olarak son derece nettir. “Özgürlükleri ortadan kaldıran düzenlemeleri değiştirelim, ondan sonra hukuku esas alan düzenlemeleri getirelim.” diyoruz. Bazı milletvekilleri “Bu yasayla faşizm gelecek.” diyor. Faşizm zaten var, fiilen var, bunun yasal alt yapısı hazırlanıyor.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>