ÇİFTÇİLERİN SESİ OLDU (26.04.2015-ORTADOĞU GAZETESİ)

orta

AKHİSAR’da devam eden Soma maden faciası davasına katıldıktan sonra basın açıklaması yapan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Akhisar ilçe başkanı İbrahim Uğurlu, yönetim kurulu üyeleri ve Manisa Milletvekili Adayı Osman Oktay ile birlikte Sazoba ve Beyoba’da kırağıdan zarar gören çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Sazoba ve Beyobalı çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulunan MHP’li Akçay, ” 22-24 Nisan tarihleri arasında meydana gelen soğuklar nedeniyle üç gün peş peşe kırağı olmuştur. Bu kırağı nedeniyle Manisa’nın birçok ilçesinde zararlar meydana gelmiştir. Sazoba’da 1000 dekar bağda yüzde 80 ile yüzde 100 arasında, 500 dekar domates, karpuz ve kavun tarlasında yüzde 50 ile yüzde 100 arasında zarar oluşmuştur. Beyoba’da ise 5000 dekar bağda yüzde 90 ile yüzde 100 arasında, 1000 hektar sebze tarlasında ise yüzde 80 ile yüzde 100 arasında zarar oluşmuştur. Maalesef Manisa’nın birçok ilçesinde benzer zararlar mevcuttur. Buraya gelmeden önce Manisa Tarım İl Müdürünü arayarak bilgi aldım. Manisa Tarım İl Müdürü zarar tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade etmiştir.

ÇİFTÇİLERİN ZARARI ÖDENMELİ

Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankasına borçlarını bir yıl ertelemek sorunu çözmemektedir. Sahte müstahsil makbuzlarıyla devleti dolandıran 47 bin çiftçinin yaklaşık 220 milyon TL borcunu silen, Malatya’da kayısı üreticisinin zararını ödeyen AKP Manisalı çiftçilerimizin de zararlarını ödemek zorundadır. Bu işin peşini bırakmayacağız.” dedi. Seçim çalışmaları kapsamında Akhisar’ı ziyaret eden MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Akhisar ilçe Başkanı İbrahim Uğurlu, Manisa Milletvekili adayı Osman Oktay ve Akhisar ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sazoba’yı ziyaret ederek üç gündür peşpeşe oluşan kırağı nedeniyle zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>