AKÇAY, UYGUR TÜRKÜ AİLESİNE SAHİP ÇIKTI 28.04.2015 (28.04.2015-MANİSA GÜNE BAKIŞ GAZEESİ)

buyuk_28982e4cf11285dad8a8ce2be1467606

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Çin’deki baskı rejiminden kaçarak Manisa’da bir depoda yaşam mücadelesi veren Uygur Türkü ailesini önceki gün ziyaret etti. Yapılan ziyarette ev sorunun giderilmediğini öğrenen MHP’li Akçay, aileye ev sorununa çözüm bulacağı sözünü verdi.
Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer verdiğimiz “Türkiye’ye sığınan Uygur Türkü aile, Manisa’da yerleştikleri bir depoda yaşam mücadelesi veriyor.” Konulu haberimiz ses getirdi. Yapılan haber sonrasında birçok vatandaş Uygur Türkü ailesini ziyaret ederek destek de bulunmak için seferber oldu. İkamet izinleri olmadıkları ve maddi yetersizlikten dolayı ev kiralayamayan aile depoda yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Söz konusu haberler üzerine aileyi ziyaret eden MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, aileyle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Ailenin en küçük bireyi olan minik İmran ise MHP’li vekilin kucağından hiç inmediği görüldü. Ailenin sorunlarına çözüm bulacağını ifade eden MHP’li Akçay, “Çin zulmünden kaçarak Manisa’ya gelen ve bir depoda yaşayan Uygur Türkü Erşad Aiesini ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Kardeşimizin sorunlarını çözeceğiz İnşallah.”dedi.

EV SORUNU ÇÖZÜLMEMİŞ

Yapılan ziyarette ev sorunun çözülmediğini öğrenen Akçay, “Ailemizin ev sorunu çözülmemiş, ayrıca en önemli sorun ikamet izninin olmaması ve pasaportlarına yabancılar dairesi tarafından el konulduğu için kimliklerinin olmamasıdır. Bu nedenle Muhammet kardeşimiz ev kiralayamıyor, işte çalışamıyor. Allah izin verirse bu sorunları çözeceğiz.”diye konuştu.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>