MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AKÇAY AKHİSAR’I ADIM ADIM DOLAŞTI

7

Seçim çalışmaları kapsamında 16 Mayıs Cumartesi günü Akhisar’ı ziyaret eden MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY; Manisa Milletvekili adayı Osman Oktay, Akhisar ilçe başkanı İbrahim Uğurlu ve yönetim kurulu üyeleri, Akhisar MASKİ Koordinatörü Doğan Ensivri ve partililerle birlikte Pazar Pazarı, Efendi ve Cumhuriyet Mahallelerinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Akhisar’daki esnaf ziyaretinden sonra Gölet’e geçen MHP’li AKÇAY ve beraberindeki heyet Akhisarlılarla sohbet ederek MHP’nin seçim beyannamesiyle ilgili bilgi verdi.

Akhisar eski kadın kolları başkanı Nuran Üçerlerin yeğeni ve Akhisar MASKİ çalışanlarından Remziye Değirmenci ile Hakan Karagöz arasındaki düğünde nikah şahitliği yapan MHP’li AKÇAY Sünnetçiler Mahallesinde yaşayan Milliyetçi Hareket Partisinin kurucularından Akhisarlı Ahmet Er’i ziyaret ederek hayır duasını aldı.

MHP İktidarında girişimci kadınlara yüzde ellisi hibe olmak üzere finans desteği verilecektir.

Akhisar ilçe başkanı İbrahim Uğurlu, Milletvekili Adayı Osman Oktay, Akhisar MASKİ Koordinatörü Doğan Ensivri ve partililerle birlikte kadınların çalıştığı bir atölyeyi ziyaret eden MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ MHP iktidarında; asgari ücret 1.400 liraya çıkarılacak ve asgari ücretten vergi alınmayacaktır. Ücretlilerin asgari ücret kadar geliri vergi dışı bırakılacaktır. Biliyorsunuz Manisa artık Büyükşehir oldu. Asgari ücretlilere, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği verilecektir. Her ailenin yeterli ve sürekli bir gelire sahip olması sağlanacaktır. Kadın istihdamı yaygınlaştırılacaktır. Kadınlara sigortalılık öncesi doğumlar için doğum borçlanma hakkı getirilecektir. Girişimci kadınlara yüzde ellisi hibe olmak üzere finans desteği verilecektir. Kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılıkla mücadele edilecektir. “dedi.

Üreten Ekonomi Programını Uygulamaya Koyacağız.

MHP’nin ekonomi politikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP uyguladığı ekonomi politikalarıyla Türk ekonomisini üretimsiz hale getirmiştir.
Türkiye ekonomisinin en büyük problemi üretimsizliktir. Ekonomiye üretimsizlik, üretimsizliğin getirdiği işsizlik ve yoksulluk sarmalı hakimdir. AKP’nin Ekonomi anlayışı; Üretim yerine tüketimi, İhracat yerine ithalatı, İstihdam yerine işsizliği, Rekabet yerine tekelleşmeyi, tasarruf yerine borçlanmayı öngörmektedir. MHP iktidarında; ileri teknoloji kullanan, yenilikçiliği, verimliliği ve istihdamı gözeten, gelirin adil bölüşümünü esas alan, rekabet gücü yüksek üretim ekonomisini tesis etmek ve sosyal dokuyu güçlendirmek amacıyla ülkemizin kendi imkân ve şartları ile doğal ve beşeri kaynaklarını dikkate alan “Üreten Ekonomi Programı” uygulamaya konularak 2016-2019 döneminde yıllık ortalama 700 bin kişiye ilave iş sağlanacaktır. İstihdamı teşvik etmek amacıyla işe alınan her ilave işçi için belirli bir süre işveren sigorta primi devlet tarafından ödenecektir. KOBİ’lerin yenileme amacıyla yapacakları makine-teçhizat ve donanım yatırımlarından KDV alınmayacak, KOSGEB kaynaklarından faizsiz olarak yararlanmaları sağlanacaktır. ” dedi.

Esnafın Sorunları Ancak MHP İktidarında Çözülür.

Akhisarlı esnafların sorunlarını dinleyen MHP Manisa Milletvekili Adayı Osman Oktay “ Milliyetçi Hareket Partisi olarak esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarına yönelik çözüm önerilerimiz seçim beyannamemizde ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. Başka hiçbir partide bu şekilde göremezsiniz. MHP iktidarında; AVM Yasası esnafın haklarını koruyacak şekilde yeniden düzenlenecektir. Muhtaç ailelere verilecek olan “ Hilal Kart”lar sadece ikamet edilen mahaldeki esnaftan yapılacak alışverişte kullanılarak yaklaşık 2 milyon esnaf bundan yararlandırılacaktır. Esnafımızın gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulanacaktır. Yeni işyeri açan esnafımıza beş yıl süreyle vergi ve prim avantajı sağlanacaktır. Esnaf ve sanatkârların emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmeyecektir. Şoför esnafımızın yenilemek için alacağı ticari araçtan vergi alınmayacaktır. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafa vergisiz akaryakıt verilecektir. Esnaf ve sanatkârlara hastalık ve ayakta tedavi süresince geçici iş göremezlik ödeneği verilecektir. Taşımacılıkla ilgili yetki belgeleri şoför esnafına yük olmaktan çıkarılacaktır. Esnaf ve sanatkârımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanınacaktır. Esnafımız, çiftçimiz ve diğer vatandaşlarımız borç ve yüksek faiz sarmalından kurtarılacaktır.”
Akhisar eski kadın kolları başkanı Nuran Üçerlerin yeğeni ve Akhisar MASKİ çalışanlarından Remziye ile Hakan çiftinin Akhisar Seyhan Cafe Restaurant Tesislerindeki düğünlerine katılarak çiftin nikah şahitliğini yapan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Evlilik ve aile kavramı Türk toplumunda çok önemli bir yere sahiptir. Hepinizin bildiği gibi evi dişi kuş yapar. Bu nedenle evlilik cüzdanını Remziye kızımıza takdim ediyorum. İyi günde kötü günde beraber olmak için yola çıkan Remziye-Hakan çiftine ömür boyu mutluluklar diliyorum. ”dedi.

Tren Raydan Çıkmıştır.

Gözlet’te Akhisarlılarla sohbet ederek Milliyetçi Hareket Partisine destek isteyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucularından olan ve Akhisar Sünnetçiler Köyünde yaşayan Ahmet Er’i ziyaret ederek hayır duasını aldı. Ziyaret sırasında konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Rahmetli Başbuğumuzun yol arkadaşı olan Ahmet ağabeyimizin bu davaya büyük hizmetleri olmuştur. Ahmet ağabeyimiz bu davanın çilesini çekmiş ağabeylerimizden biridir. Rahmetli Başbuğumuz bu güzergahtan her geçişinde Ahmet ağabeyimize uğramayı ihmal etmemiştir. Hatta bu tepeye “ Ahmet Tepesi” adını vermiştir. Ben de her Akhisar ziyaretimde mümkün olduğu kadar Ahmet ağabeyimi ziyaret ederek duasını almaya çalışırım. Ülkemiz kurum ve kurallarıyla yönetilmiyor. 7 Haziran seçimleri ülkemiz açısından AKP’den kurtulmak için bir dönüm noktasıdır.” dedi. MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY’ın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Ahmet Er “ Teşkilatlarımız ve dostlarımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Erkan Bey de bundan önce birkaç kez bizi ziyaret etti. Erkan Bey’in de dediği gibi AKP ülkeyi yönetemiyor. Tren raydan çıktı artık. Bu nedenle 7 Haziran seçimleri çok önemlidir.” dedi.

MHP iktidarında Çiftçinin, İşçinin, Memurun, Esnafın, Emeklinin Yüzü Gülecek.
Sünnetçlier Köyünde yol kenarındaki çiftçilerle sohbet eden MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP döneminde yüksek girdi maliyetleri altında ezilen çiftçi artık üretemez, ürettiğinin karşılığını alamaz hale gelmiştir. 2002 yılında bu güne kadar çiftçinin bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu 90 kat artmıştır. Çiftçinin yüzü yine MHP iktidarında gülecektir. MHP iktidarında; çiftçilerimizin kullandığı mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide üzerindeki vergiler kaldırılacaktır. Mazot 1 lira 75 kuruş olacaktır. Tarımsal destekler artırılacaktır. Tarımsal üretimde kullanılan elektrikten KDV alınmayacak, elektrik faturaları hasat döneminde tahsil edilecektir. Üzüm, Zeytin, mısır, pamuk ve buğday gibi ürünler özel destekleme kapsamına alınacak ve bu ürünlere fiyat garantisi verilecektir. Ziraat Bankası kredilerinde yaşanan ipotek sorunu çözülecektir. Her köye tarım, orman ve hayvancılıkla ilgili kamu görevlileri atanacaktır.” dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>