19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN AYAĞA KALKTIĞI GÜNDÜR

1

19 Mayıs 1919 tarihinin Türk Milletinin yeniden ayağa kalktığı gün olarak tarihe geçtiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmak için top yekûn göstermiş olduğu bir direnişin ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımıdır. Bu nedenle 19 Mayıs 1919, Türk milletinin yeniden ayağa kalktığı gün olarak tarihe geçmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günü, her zaman güvendiği ve inandığı Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiştir. ”dedi.

Türk Gençliği Ata’sının Emanetine Sonuna Kadar Sahip Çıkacaktır.

Türk gençliğinin Atatürk’ün emanetine sahip çıktığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Tarihini bilen, özüne sahip çıkan, ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracaktır. Türk gençliği, kendisine emanet edilen bu kutsal görevi her türlü fedakârlığa katlanarak sonsuza dek yaşatacaktır. 19 Mayıs 1919 şuuruna sahip gençlik sayesinde Cumhuriyetimizin yüzüncü, 19 Mayıs’ın yüzdördüncü yıldönümünde, “Lider Ülke Türkiye“ hedefine ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nedenle 19 Mayıs 1919 şuurunun gençliğe kazandırılması milli varlığımız açısından da hayati derecede önemlidir.” Dedi.

AKP’nin Milli Kimlik, Gün ve Bayramlara Yönelik Saldırıları Türk Tarihinde Kara Bir Leke Olarak Yer Alacaktır.

AKP’nin Milli Bayramların içini boşaltarak Milli Bayramları yozlaştırmaya çalıştığını söyleyen MHP’li AKÇAY, “ AKP tarafından Milli Bayramların önemine ve manasına leke sürülerek içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Nitekim, Resmi Bayram ve kutlamalarla ilgili yönetmelikte değişiklik yapan AKP Hükümeti, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında yapılacak törenleri; Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor olarak üçe bölerek 19 Mayıs’ın ruhu, mesajı ve taşıdığı derin anlamı gerçek zemininden koparmaya çalışmaktadır. Stadyumlarda yapılan 19 Mayıs törenleri AKP tarafından iptal edilmiş, 19 Mayıs’ın toplu şekilde kutlanması engellenmiş, 19 Mayıs törenleri salonlarla sınırlandırılmıştır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı AKP tarafından gençlik haftası şeklinde kutlanmaya başlanmış, Türk Gençliğine bu bayramı hediye eden Atatürk’ün adı etkinliklerden çıkarılmıştır. AKP’nin milli kimliğe, milli gün ya da bayramlara yönelik bu saldırıları Türk milletinin varlığına ve birliğine yapılmış kara bir leke olarak tarihe geçecektir. Milli bayramlara yönelik yapılan bu karalama kampanyaları MHP’nin iktidarında son bulacak, verilen tahribatların hepsi neye mal olursa olsun düzeltilecektir.” dedi.

Bu gün karşımıza yeniden çıkanlar, dün İzmir’de denize dökülenlerdir.

AKP, PKK, BDP ve İmralı Canisi arasındaki görüşmelerin işbirliği düzeyine ulaştığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Türk Milletinin Türk milletinin bağımsızlığını kazanmak için ayağa kalktığı gün olarak tarihe geçen 19 Mayıs’ı kutladığımız bu günlerde, AKP ile PKK arasındaki ihanet ve yıkım pazarlıkları son hızıyla devam etmekte, İmralı Canisi, AKP ve BDP şeytan üçgeni Türk Milletinin birlik ve beraberliğini yok etmek için ülkenin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir. Türk milleti Damat Feritleri, manda ve himaye özlemi çeken hainleri, Yunan işgalinin başarısı için çalışan ve dua eden Hüsnüyadisleri görmüştür. Fakat bunların hepsi tarihin karanlık sayfalarında yerlerini almıştır. Bu gün ülkemizi bölmeye çalışanlar dün Lozan’da kahraman atalarımızın durdurduğu emperyalistlerin artıklarıdır. Bu gün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’den püskürtülenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün İzmir’den denize dökülenlerdir.” dedi.

MHP’li AKÇAY sözlerine şöyle devam etti: “ Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. İktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, yabancıların siyasi emelleriyle birleştirebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ” diyerek Türkiye Cumhuriyetini Türk Gençliğine emanet etmiştir. Atatürk’ün bu ülkeyi emanet ettiği Türk Gençliğinin Atatürk’ün emanetine dört elle sarılacağından ve Türk Milletine kefen biçmeye çalışan hainlerden ve işbirlikçilerinden hesap soracağından hiç kimsenin şüphesi yoktur. Bu kapsamda Türk Gençliği AKP’ye ilk dersini 7 Haziran 2015 seçimlerinde verecektir. Bu duygularla; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyor ve gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>