AKP VE DİN İSTİSMARI

Milliyetçi Hareket Partisinin iktidar yürüyüşü AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı korkutmaktadır. Bu kutlu yürüyüşü durdurmak için önce milliyetçi olmaya çalıştılar ama tutturamadılar. Sonra da Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e sarıldılar.

Recep Tayyip Erdoğan 4 Mayıs günü Siirt mitinginde elinde Yüce Kitabımızla sahneye çıktı. Kur’an’ı Siirt’te meydanda eline alıp siyaset aracı yapan Erdoğan, günahkarlıkta yeni bir terfi almıştır.

Hatırlayınız, bunlar Kur’an’dan pasta yapıp yiyenlerle, ayetlerle dalga geçen iblis elçilerini koruyup kollamışlardır.

Yine AKP’lilerin Recep Tayyip Erdoğan için söylediklerini hatırlayınız. Erdoğan için dediler ki:

• “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan lider.”, (16.01.2014, AKP Düzce milletvekili Feval Arslan)

• “Erdoğan’a dokunmak ibadettir.”, (20.07.2011, AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin)

• “Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir.” (06.02.2010, Trabzon’un Of ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Oktay Saral)

• “Bu Tayyip Erdoğan sünnettir” (18.05.2013, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas)

• “Erdoğan’ın doğduğu Rize, büyüdüğü İstanbul ve eşinin dünyaya geldiği Siirt mübarek yerlerdir.”, (11.02.2013, AB Bakanı Egemen Bağış)

• “Başbakanımız bizim için ikinci peygamber gibidir.”, (14.02.2009, AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser)

• “Tayyip Erdoğan, Rabbimizin bu millete, bu ülkeye, insanlığa gönderdiği bir müjdedir.”, (11.06.2013, AB Bakanı Egemen Bağış)

• “Erdoğan’ın çıktığı televizyonu yere koymak günahtır.”, (05.12.2012, Rize Çayeli AKP’li Belediye Başkanı Rıza Çakır)

• “AKP’ye üye olmak Erdoğan’a nikahla bağlanmaktır.”, (26.05.2013, AKP Gölcük Mahalle Kadın Kolu Başkanı Nuran Yıldız)

• “Eğer peygamber efendimiz gelip bu sahneyi görseydi hepimizle gurur duyardı diye düşünüyorum.”, (10.08.2014, AKP Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır)

Yine Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın 13 Temmuz 2014’teki sözlerini hatırlayınız. Efkan Ala 13 Temmuz 2014’te partisinin gençlik kollarının düzenlediği bir toplantıda Hz. Peygamberimizin Mekke’nin fethi sırasında gurura kapıldığını söylemişti.

Bunların İslam’la, Kur-an’ı Kerim’le bir ilgileri yoktur. Bunlar Tayyip sevicidirler. Erdoğan da bütün bunlara çanak tutan kişidir.

Erkan AKÇAY
Milliyetçi Hareket Partisi
Manisa Milletvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>