“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN SİGORTASI MHP’DİR” (02.06.2015-ORTADOĞU GAZETESİ)

10420201_977004355673136_7260933762807276723_n

“Birlik ve beraberliğimizin sigortası MHP’dir”

MHP’li Erkan Akçay, “AKP ile PKK 2009’dan beri adına açılım dedikleri bir yıkım sürecini kolkola yürütmektedir. Habur Rezaleti, Oslo’daki pazarlık masaları, Dolmabahçe Sarayında AKP ile HDP’nin ortak açıkladığı ve İmralı canisi Öcalan’ın bilgisi dahilindeki mutabakat metni AKP ile PKK pazarlıklarının somut kanıtlarıdır’ dedi.

SEÇİM çalışmaları kapsamında Manisa Alaşehir’de bulunan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ilçe teşkilatıyla istişarede bulunduktan sonra Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. MHP’li Akçay ziyaret esnasında Milliyetçi Hareket Partisinin esnaf, asgari ücret ve emeklilere yönelik politikalan hakkında sanayi esnafına bilgi verdi. Sanayi esnafı ziyaretleri sırasında MHP’li Akçay’a Alaşehir ilçe başkanı Hüseyin Somuncu ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Akşamda Alaşehir bağlı Örencik köyünü ziyaret eden MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay köylülerin somnlannı dinledi.

Örencik köylülerine hitabında AKP ile PKK arasındaki işbirliğine değinen Akçay, Milliyetçi Hareket Partisinin tanm, çiftçi ve yoksul ailelere yönelik politikaları hakkında köylüleri bilgilendirdi. Örencik ziyareti sırasında MHP’li Akçay’a Alaşehir ilçe başkanı Hüseyin Somuncu ve yönetim kurlu üyeleriyle, Alaşehir eski ilçe başkanı Halis Yörür ve Alaşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Korkusuz ile yönetim kumlu üyeleri eşlik etti.

ESNAF VE SANATKÂRA ÖZGÜ DESTEK PROGRAMI

Manisa Alaşehir sanayi esnafı ziyaretine başlar başlamaz dükkândaki bir yazıya dikkat çeken MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay “Esnafımız adeta bizi tarif edercesine dükkanına bir yazı yazmış. Ne diyor yazıda ” Esnaf ve sanatkânn adının geçtiği her yer bizimdir, bizi ilgilendirir. ” İşte bu bizim düstunımuzdur. Yani Milliyetçi Hareket Partisinin esnaf ve sanatkârımıza bakış açısıdır. Esnaf ve sanatkârların çok sayıda sorunu vardır. Ancak AKP hükümeti esnaf ve sanatkâra üvey evlat muamelesi yapmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi esnaf ve sanatkârlann sözcüsü olmuştur. İktidanmızda esnaf ve sanatkârlann somnlannı sıfırlayacağız. Yeni işyeri açan ve istihdam yaratan esnaf ve sanatkârlara o işyerindeki faaliyetleri ile ilgili olarak beş yıl süreyle gelir vergisi muafiyeti getireceğiz. Yeni işyeri açan esnaf ve sanatkânn kendi adlarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle karşılayacağız. Esnaf ve sanatkârların gelirlerinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulamasını başlatacağız.Esnaf ve sanatkârın birikmiş borçlarında önemli ölçüde azalma sağlayacağız, tekrar borç tuzağına düşmesinin önüne geçeceğiz. Esnaf ve sanatkârların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı vereceğiz. Esnafın, gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulayacağız. Sadece esnaf ve sanatkâra özgü destek programı uygulamaya koyacağız.” MHP’li Akçay’ın ziyaretleri sırasında sanayi esnafının dükkânlanndaki bazı yazılar dikkatini çekti.

Bir esnafın dükkânında yer alan “Para kazanan insandan değil, paranın kazandığı insandan kork.” sözüne atıfta bulunarak “Maalesef para bazı insanları değiştirmektedir. Örneğin bugün iktidardakiler dün yani paraları yok iken mücahit idiler. Bu gün para sahibi oldular, hepsi müteahhit oldu.” dedi.

“ADINA AÇHJM DEDİKLERİ BİR YIKIM SÜRECİNİ KOLKOLA YÜRÜTÜYORLAR”

MHP’li Akçay Alaşehir programına akşam da Örencik Köyünde devam etti. Burada köylülerle bir araya gelen MHP’li Akçay Örenciklilileri AKPPKK işbirliğine karşı uyardı Akçay konuşmasında, “AKP ile PKK 2009’dan beri adına açılım dedikleri bir yıkım sürecini kolkola yürütmektedir. Habur Rezaleti, Oslo’daki pazarlık masaları, Dolmabahçe Sarayında AKP ile HDP’nin ortak açıkladığı ve İmralı canisi Öcalan’ın bilgisi dahilindeki mutabakat metni AKP ile PKK pazarlıklarının somut kanıtlarıdır. Bu pazarlıklar neticesinde 28 Mayıs günü HDP’nin Manisa Cumhuriyet meydanındaki mitinginde 30 bin vatandaşımızın katili İmralı canisi terörist Abdullah Öcalan’ın dev posteri açılmıştır. Terör yandaşları AKP’den buldukları cesaretle Manisa’da Öcalan posteri açabilmiştir. Bu çerçevede 7 Haziran seçimleri sadece bir milletvekili seçimi olmanın ötesine geçmiştir. 7 Haziran yıkım ile birlik ve beraberlik arasında bir seçim olacaktır. Türk milletinin birlik ve beraberliğinin sigortası ise MHP’dir.” dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>