MHP’Lİ AKÇAY SEÇİM’E DOĞRU ÖZEL PROGRAMININ KONUĞU OLDU (www.akhisargozde.com)

11407190_809754219092957_2465637452421388897_n

7 Haziranda yapılacak olan Genel Seçimlere 4 gün kala Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Adayı Erkan Akçay Radyo Akigo ve Efe Efem’in hazırladığı Seçime Doğru özel programına konuk oldu. Burak Gözcü’nün hazırladığı Özkan Sözbilen’in sunduğu program’da Erkan Akçay Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim beyannamesini anlatarak gelen soruları yanıtladı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim vaadi yoktur, beyannamelerimizin hepsi taahhüdümüz, sözümüz senetimizdir” diyen Akçay, bu taahhüdleri “devlet sözü” olarak adlandırdıklarını söyledi. Akçay, “Diğer partilerin seçim vaatleri olabilir ancak bizim seçim vaatlerimiz yok, vaat seçimden önce verilir, fakat seçimden sonra unutulur. Bu yüzden biz bunlara Taahhüdlerimiz diyoruz. Yani sözümüz ve senetimiz diyoruz. Devlet sözü dememizin de iki nedeni var. 1.si Genel Başkanımızın adı ikincisi ise İktidar olduğumuz da Milliyetçi Hareket Partisi’nin devlet olarak alacağı pozisyon” dedi.

Katıldığı programda Hükümetinbir çok konuda yönetim anlayışının yanlış olduğunu ifade eden Akçay, “ Vatandaş devletten 3 şey bekler. 1. si güvenlik, 2.si adalet ve son olarak ta refah bekler. Bizlerde seçim beyannamemizi bunun üzerine hazırladık. Ve Vatandaşlarımızın Milliyetçi Hareket Partisinde bu 3 haklarını da alacağının sözünü veriyoruz.” Şeklinde ifade etti.

Manisa’nın ve Akhisar’ın tarım merkezi olduğunu söyleyen Akçay, “Çiftçimize destek verilmiyor. Üretim yapan çiftçilerimiz mazotu 4 liradan alıyor. Ama Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında çiftçilerimiz mazota sadece 1.75 lira ödeyecek. Akhisar Türkiye’de zeytinin başkenti fakat zeytin üreticisine prim verilmiyor. Prim Sadece zeytinyağına veriliyor o da çok düşük bir Mevla.. Ben 2 defa zeytine prim verilmesi ile ilgili mecliste soru önergesi verdim. Ancak Tarım bakanı ikisine de hayır veremeyiz şeklinde cevap verdi. Türkiye şu anda üreten bir ülke değil, tüketen bir ülke konumuna geldi. Bunun nedeni de tarım ve sanayide özelliklede tarıma destek verilmemesi, bununda yanı sıra çiftçimizin sırtındaki yükün yani girdi masraflarının çoğaltılmasıdır.” Dedi.

Yaklaşık 1 buçuk saat süren programda Erkan Akçay seçim taahhütlerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

İran’dan üzüm ithalati yapılacak iddiasına da “Şuyuu vukuundan beter” şeklinde cevap veren Akçay, “Böyle bir ithalatın olması durumunda üzüm üreticilerimizin beli tamamen bükülecek. İthalat olmasa bile bu söylenti fiyatların aşağı çekilmesine neden olur. Ve bundan en büyük zararı yine üreticilerimiz görür. Yani şuyuu vukuundan beter” diyerek cevap verdi.

Dinleyicilerden gelen Öğrenci ve gençler hakkındaki düşünceleriniz ve parti olarak planlamanız nedir? Şeklindeki soruya cevap veren MHP Manisa Milletvekili Akçay, “Öğrencilerimiz için ilk etapta hemen hayata geçirmeyi planladığımız konu yurt konusudur. Öğrencimiz üniversiteyi kazanıyor, okuluna gidiyor, fakat kalacak yer bulamıyor. Ya fahiş fiyatlarda kira ödemek zorunda kalıyor, yada aynı şekilde yüksek rakamlarda özel yurtlarda kalıyor. Biz bunun için Üniversitesi olan her şehirde fazladan yurtlar yapacağız. Böylelikle öğrencilerimizin böyle bir sorunu olmayacak. Bunun yanı sıra 4 yıl boyunca harcaması için 10 bin TL’lik bir kredi vereceğiz. Bu krediyi de mezun olduktan 4 yıl sonra ödemeye başlayacak ve tamami ile faiz olmadan ana parasını taksitlendirerek ödeyecek. İş kurmak isteyen genç girişimcilerimizede 5 yıl sonra ödemeli, faizsiz kredi imkanları sunacağız. Girişimci bayanlarımıza da %50 si hibeli finans destekleri vereceğiz. Bunun yanı sıra evlenmek isteyen çiftlerimize de evlilik kredisi faizsiz ve ödeme koşulları uygun bir şekilde verilecek.” Dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>