MHP’Lİ AKÇAY’DAN YALÇIN AKDOĞAN’A CEVAP: “MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALANDAN MİLLİYETÇİ OLMAZ”

erkan_akcay_iktidar_esnafi_teget_gecti_h1959

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili Erkan AKÇAY, başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan’a sert cevap verdi: “Oslo’da, Kandil’de, İmralı’da, Habur’da, Dolmabahçe’de PKK ile masaya oturandan, bölücü terör örgütüne yönelik ‘ne istediler de vermedik’ diyenden, Türkiye’yi 36 etnik parçaya ayırmaya çalışandan, Türk kimliğini Anayasadan çıkarmak isteyenden, Ege Denizindeki 16 Türk adasındaki Yunan işgaline göz yumandan, Kıbrıs davasından vazgeçenden, sözde Ermeni soykırımını kabul edenden milliyetçi olmaz. Olsa olsa vatan haini olur.”

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili Erkan Akçay’dan başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın partisinin Ankara İl Danışma Toplantısında yapmış olduğu konuşmaya cevap geldi. Akdoğan’ın sözlerini sert bir dille eleştiren Akçay “Yalçın Akdoğan Türkiye’nin en milliyetçi partisi olduklarını söylemektedir. Oysa bunlar milliyetçilik kelimesini ağızlarına dahi almamalıdırlar. AKP 13 yılda Türklük karşıtı şer odaklarının merkezi bir parti olmaktan öteye gidememiştir. AKP Türkiye’nin geleceğini karartan ihanet mızrağı, şer ve çıkar ittifakıdır.” dedi.

AKP’nin milliyetçilik konusundaki tek rütbesinin milliyetçiliğe düşmanlıkta olduğunu belirten MHP’li Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Bunların sözde milliyetçiliği seçim dönemlerinde birkaç slogandan öteye gitmiyor. Çünkü AKP’nin özü milliyetçiliği ayaklar altına alan bir parti olmasıdır. AKP terörle önce müzakere yapan sonra da 77 milyon vatandaşımızın önünde Dolmabahçe’de mütareke metnini imzalayan bir partidir. Türkiye’yi 36 etnik parça olarak görenden milliyetçi olmaz. ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ yazılarını silenlerden milliyetçi olmaz. Türk kimliğini Anayasadan çıkarmaya çalışandan milliyetçi olmaz. Ege Denizindeki 16 Türk adasındaki Yunan işgaline göz yumanlar, Kıbrıs davasından vazgeçenler, sözde Ermeni soykırımını kabul edenler milliyetçi olamaz. Milliyetçiliği ayaklar altına alandan milliyetçi olmaz.” dedi.

Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın MHP koalisyonu döneminde İmralı ile görüşmeler yapıldığı iddiasını cevaplayan Erkan Akçay, “Koalisyon döneminde İmralı’yla müzakereyle ilgili siyasi bir görevlendirme olduğunu iddia edenlerin bu iddialarını kanıtlamaları bir şeref ve haysiyet konusudur. Koalisyon döneminde teörist elebaşı Öcalan sorgulandı ve yargılandı. Eğer sizin yaptığınız gibi bir pazarlık görüşmesi iddiasındaysanız devletin bütün bilgi ve belgeleri elinizdedir. Bu iftirayı açıklamayanlar boyunlarında müfterilik ve şerefsizlik yaftasıyla Türk milletinin önüne çıkacaklardır.” dedi.

MHP’li Akçay, AKP’nin Türk milletine hesap vermesi gerektiğini ifade ettiği açıklamasına şöyle devam etti: “AKP Oslo’da verilen sözleri Türk milletine açıklamalıdır. Oslo’da yaptığınız görüşmelerin doğru olduğunu düşünüyorsanız tutnakları açıklayın. Terörle yaptığınız müzakereler açık seçik ortaya çıksın. İmralı’da, Kandil’de yaptığınız mütarekelerde hangi konularda anlaştıklarını anlatmalıdırlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Ne istediler de vermedik?’ demişti; sahi, ne istediler ve siz ne verdiniz? Kamuoyu bu soruların cevaplarını beklemektedir. Terör örgütünün silah ve mühimmat depoladığını itiraf ettiniz. Sonra da Recep Tayyip Erdoğan kendi talimatlarıyla terör örgütüne operasyon yapılmasını engellediğini söyledi. Hem terör örgütünün faaliyetlerini biliyorsunuz, hem de bunlara karşı operasyon izni vermiyorsunuz. Önce bu ihanetinizin hesabını verin.”

“Dün PKK’yla yol arkadaşıydınız, bugün ise hükümet ortağı oldunuz”

Başbakan yardımcısı Akdoğan’ın AKP’nin HDP ile kurduğu koalisyondan MHP’nin sorumlu olduğunu iddia eden açıklamalarına da cevap veren MHP’li AKÇAY açıklamasına şöyle devam etti: “Bu şahıs Dolmabahçe’de terör ögütü PKK’nın 10 maddelik mütareke metni okunurken masanın başında olan kişiydi. Ey Akdoğan Dolmabahçe’de sen film mi çeviriyordun? Sırf bu bile senin hainliğinin delilidir. Şimdi de hala MHP’yi hükümetten kaçmakla suçlamak istiyorlar. MHP’nin koalisyon için önerdiği millet ve devlet merkezli 4 maddeyi kabul etmeyen sizsiniz. MHP ‘Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.’ derken siz bu ilkeyi reddettiniz. Siz milli marşımızın ‘İstiklal Marşı’ olmasından mı rahatsızsınız? Siz bayrağımızın ‘beyaz ay yıldızlı al bayrak’ olmasından mı rahatsızsınız? Siz bayrağımıza Türk bayrağı bile diyemeyen bir güruhsunuz. Şimdi HDP ile hükümet kurmanızı partimize ve genel başkanımıza bağlayan sizlere sormak istiyorum: Oslo’da, Kandil’de, İmralı’da, Habur’da, Dolmabahçe’de PKK ile oturduğunuz masayı da sayın genel başkanımız mı kurdu? Siz PKK’yla dün yol arkadaşıydınız; şimdi ise hükümet ortağı oldunuz. Dün de aynı masadaydınız, bugün de aynı masada devam ediyorsunuz.

Milleti böldünüz, devleti bozdunuz. Yıllarca askerimizi Ergenekoncu diyerek, polisimizi paralel diyerek kötülediniz, görev yapamaz hale getirdiniz, elini kolunu bağladınız, çözüm süreci diyerek teröriste yol verdiniz. Elinize şehitlerimizin kanı bulaşmıştır ey Akdoğan, ey AKP. Ülkemize yaptığınız suikast terör örgütünün saldırılarından daha hafif değildir. Suçlusunuz ey Akdoğan, ey AKP, yarın vatan hainliğinden yargılanacaksınız.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>