29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

12063346_1056702977703273_6911690990070614136_n

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92 nci Yıldönümü Vesilesiyle Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
29.10.2015

Türk milletinin bağımsızlık, birlik ve beraberliğinin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün simgesi olan Cumhuriyetimizin 92 nci yıldönümünü karşılamanın ve kutlamanın heyecan ve coşkusu yaşıyoruz.
Cumhuriyet, Türk milletinin karanlık ve tehditkâr bir dönemde tarihe örnek olan bir bağımsızlık mücadelesinin taçlanışıdır. Dâhili ve harici Türk düşmanlarının kol kola girerek Türk milletini yok etme çabaları karşısında atalarımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde eşsiz bir kahramanlık destanı yazmıştır. Mutlak bir askeri zafer ile sonuçlanan bu mücadele 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin kuruluşuyla bir medeniyet projesi ortaya koymuştur. Cumhuriyet ile Türk milleti Doğusundan Batısına, Güneyinden Kuzeyine her bir ferdi ile müreffeh Türkiye’yi inşa etmiştir.
Cumhuriyet, varlık ile yokluk arasında Türk milletinin tarihi cevabıdır.
Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk’ün şahsiyeti ve izzet-i nefis ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa, mahvolsun daha evladır.” sözleriyle ateşlenen milli şuurun simgesidir.
Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsız, medeni ve bir ve bütün olarak yaşama iradesidir.
Cumhuriyet, yılgınlığa, bezginliğe ve korkaklığa karşı Türk milletinin asil duruşudur.
Cumhuriyet, hürriyet davasıdır; Türklük gurur ve şuurudur.
Aradan geçen 92 yılın ardından milli mücadeleye neden olan şartlar bugün bölücü terör, suni kimlik tartışmaları, toplumsal kutuplaşma, kültürel yabancılaşma, ekonomik bağımlılık, yoksulluk, milli kimlikten uzak ve teslimiyetçi dış politika ile yeniden vücut bulmaktadır. İktidar sahipleri Türk milletinin birlik, bütünlük, huzur ve geleceğine dair bölücü tehditlerin işbirlikçisi haline gelmiştir. AKP, Türk milletinin geleceğine yönelik tehditlerin icracısı olmuştur. Tarihimiz, bayrağımız, vatanımız, milletimiz, devletimiz bölücü terörle işbirliği halindeki siyasi iktidarın tehdidi altındadır.
Türk milleti cumhuriyet için yeniden bir mücadelenin arifesindedir. 92 yıllık tecrübeyle demokratik bir mücadele yaklaşırken Türk Milletinin yolsuzluğa, rüşvete, adaletsizliğe, kutuplaşmaya, krize, kaosa, kavgaya, ahlaksızlığa, bölücülüğe ve ihanete karşı milli birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğine inancım tamdır. Milletimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde atalarımızın 92 yıl önce gösterdiği yüksek fedakârlık, haysiyet, erdem ve millet sevgisini huzurlu ve güvenli bir gelecek için yeniden canlandıracaktır.
Bu düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü canlandırdığı bu anlamlı günün yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Erkan AKÇAY
Milliyetçi Hareket Partisi
Manisa Milletvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>