YOLUN SONUNU GÖREN AKP ŞANTAJLARA BAŞLADI

erkan bey resim 1

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in yeniden seçim ve AKP Sivas milletvekili İsmet Yılmaz’ın “Koalisyona muhtaç ederseniz yoksulumuza kömür dağıtmak çok zor olacaktır” sözlerini sert bir dille eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili Erkan Akçay, “AKP için yolun sonu görünüyor. Yolun sonunu gören AKP’liler son bir çırpınışla siyasi şantaja başladı.” dedi.

Seçim ziyaretleri kapsamında Şehzadeler ilçesin Tepecik ve Halıtlı Köylerini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Manisa milletvekili Erkan Akçay, AKP genel başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve AKP Sivas milletvekili İsmet Yılmaz’a sert bir dille cevap verdi. 1 Kasım yaklaştıkça AKP’deki panik havasının arttığını belirten Akçay, “AKP bu panikle ar damarı çatlamış bir şekilde utanmadan vatandaşlarımızı tehdit eder hale geldi.” dedi.

AKP Sivas milletvekili İsmet Yılmaz’ın “Eğer koalisyonlara bu ülkeyi muhtaç ederseniz, evlatlarınıza iş bulmak zor olur. Engellimize bakabilmek çok zor olur. Yoksulumuza kömür dağıtabilmek çok zor olur.” sözlerinin açık bir siyasi şantaj olduğunu belirten Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “Devletin sosyal yardımları 1985 yılından beri yapılmaktadır. Bu yardımları AKP getirmemiştir. Sosyal yardımlar üzerinden vatandaşlarımızı tehdit etmek büyük bir utanmazlık örneğidir. Diğer tarafıyla bu yaklaşım devlet yardımlarının AKP tarafından sadaka kültürü içerisinde değerlendirildiğini göstermektedir. AKP bu kültür ile sosyal yardım üzerinden bir biat kültürü oluşturma düşüncesindedir. AKP’nin vatandaşlarımızın yoksulluğunu yok etmek, işsize iş, aşsıza aş bulmak gibi bir hedefi yoktur. Aksi halde vatandaşlarımızı işsizlikle ve sosyal yardımlarla tehdit etmez, neler vaat ettiklerini anlatırlardı.”

MHP iktidarında sosyal yardımlar artarak devam edecek
Bugüne kadar vatandaşlarımızın aldıkları yardımların analarının ak sütü gibi helal olduğunu belirten Akçay, “MHP iktidarında yardım alan hiçbir vatandaşımız sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Biz yoksullukla mücadeleyi taahhüt ediyoruz. Her aileden bir kişiye iş imkânı ya da 700 lira ‘aile desteği’ vereceğiz. 65 yaş aylığını 300 liraya yükselteceğiz. Yaşlısına bakmakla yükümlü olan muhtaç durumdaki ailelere ‘sosyal bakım yardımı’ ödemesi yapacağız. Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlayacak, konut sağlanamadığı durumda ise 250 TL kira yardımı yapacağız. 200 kwh. elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan ailelere yüzde 75 oranında geri ödeme yapacağız. Muhtaç ailelere ‘Hilâlkart’ vererek bütün yardımları incinmeden bu kartla almasını sağlayacağız.” dedi.

AKP siyasi şantajla tehdit ediyor
MHP’li Akçay AKP genel başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in “Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak” sözlerine de sert tepki gösterdi. 7 Haziran seçimleri öncesinde 1 Mayıs 2015 tarihinde Binali Yıldırım’ın ‘Koalisyon olmaz, erken seçim olur’ sözlerini hatırlatan Akçay, “AKP aynı oyunu sahneliyor. 7 Haziran seçimlerinden sonra hükümeti kurmayarak yeniden seçim yapılmasına sebep olan AKP yine tehditlere başlamıştır. AKP vatandaşlarımızın tercihlerini yok sayarak açık bir şekilde tehdit etmektedir. Mehmet Ali Şahin ‘bizim istediğimiz sonucu vermezseniz yine seçime götürürüz’ demektedir. Bu ifade Türk milletinin düşüncesine ve tercihlerine gözlerini kapatan saygısızca ve aşağılık bir tutumdur. Bunun adı şantajdır.” dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>