MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP Koalisyondan Kaçmıştır.”

5486acef2dfda-erkan-akcay

AKP’nin yaptığı hukuksuzluk ve yolsuzlukların hesabını vermemekten korktuğu için koalisyondan kaçtığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Muhalefet koalisyon istemiyor algısını oluşturmak isteyen AKP bu algıyı oluşturmak için CHP ile istikşafi görüşmeler adı altında 32 gün ülkeyi oyalamıştır. AKP, MHP ile görüşmelere gelmeden önce ise TBMM’nin erken seçim için toplanmasına yönelik önerge vermiş ve teşkilatlarına erken seçime hazır olmaları için talimat vermiştir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koalisyona engel olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ İktidarda iken ‘erken seçim talebinde bulunmak vatana ihanettir’ diyen Tayyip Erdoğan, Yüce Divanda yargılanmaktan korktuğu için ‘ koalisyonun çürük ipine sarılmayın’ diyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’na talimat vermiştir. Başbakan Davutoğlu, “Erdoğan’a rağmen bir şey yapmayız” diyerek bu mesajı aldığını göstermiştir.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisinin sadece erken seçim ve azınlık hükümetine hayır dediğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Milliyetçi Hareket Partisi AKP ile görüşmede sadece erken seçim ve azınlık hükümeti karşı olduğunu ülkenin içinde bulunduğu şartlar altında koalisyonun kurulması gerektiğini söylemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘çözüm sürecinin sonlandırılması, yolsuzlukların üzerine gidilmesi, Cumhurbaşkanının Anayasal çerçevede görevine devam etmesi ve Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmemesi’ şartıyla koalisyona evet demiştir.” dedi.
AKP’nin terör mücadele konusunda hiçbir inandırıcılığı kalmadığını söyleyen MHP’li AKÇAY, “13 yıldır teröristlerle sarmaş dolan olan AKP’nin terörle mücadele konusunda hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır. 1 Kasım’da AKP’nin tek başına iktidara gelmesi durumunda PKK ile tekrar masaya oturacağını herkes bilmektedir. Terörü bitirmekle görevli olanlar teröre karşı miting yapıp hamasi nutuklar atarak ellerindeki şehit kanlarını temizleyemezler. ”dedi.
CHP ile istikşafi görüşmeler adı altında 32 gün ülkeyi oyalayan AKP, MHP ile görüşmelere gelmeden önce TBMM’nin erken seçim için toplanmasına yönelik önerge vermiş ve teşkilatlarına erken seçime hazır olmaları yönünde talimat vermiştir.
AKP’nin koalisyondan kaçtığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “7 Haziran’da tek başına iktidar gücünü kaybeden AKP, Yüce Divan’da yaptığı hukuksuzlukların ve yolsuzlukların hesabının sorulacağın bildiği için seçimleri yenileyerek yeniden tekrar tek başına iktidar olmak istemiştir. AKP’nin amacı “ CHP ve MHP ile de görüştük. Biz her şeyi yaptık, koalisyona razı olmayan muhalefet” algısını oluşturmaktır. AKP bu algıyı oluşturmak için CHP ile 32 gün boyunca ülkeyi “istikşafi görüşmeler” adı altında oyalamıştır. MHP ile 17 Ağustos’ta görüşen AKP, bizimle görüşmeden önce 14 Ağustos ta TBMM’nin erken seçim için toplanmasına yönelik önerge vermiştir. Ayrıca teşkilatlarına da erken seçime hazır olun yönünde bir talimat vermiştir. Yani AKP, Milliyetçi Hareket Partisi ile koalisyon kurmak için değil, sadece “ görüştük ama MHP kabul etmedi.” demek için görüşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi AKP ile görüşmede sadece erken seçim ve azınlık hükümeti karşı olduğunu ülkenin içinde bulunduğu şartlar altında koalisyonun kurulması gerektiğini ifade etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmemesi, çözüm sürecinin sonlandırılması, yolsuzlukların üzerine gidilmesi, Cumhurbaşkanının Anayasal sınırlar içine çekilmesi ’ şartıyla koalisyona evet demiştir. “ dedi.
İktidardayken erken erken seçim ifadesini kullanmak bile vatana ihanettir diyen Tayyip Erdoğan Yüce Divanda yargılanmaktan korktuğu için koalisyonun çürük ipine sarılmayın diyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’na talimat vermiş ve koalisyonu engellemiştir.
İktidarda iken ‘erken seçim talebinde bulunmak vatana ihanettir’ diyen Tayyip Erdoğan’ın Yüce Divanda yargılanmaktan korktuğu için koalisyona karşı çıktığını ‘ koalisyonun çürük ipine sarılmayın’ diyerek AKP’nin koalisyon yapmasına engel olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en başından beri koalisyona karşıdır. Onun hesabı, erken seçime gitmek, tek başına iktidar şansını bir kez daha denemektir. Nitekim, “Erken seçim talebinde bulunmak, erken seçim ifadesini kullanmak vatana ihanettir, ülkenin huzuruna çomak sokmaktır. Erken seçim ekonomiye darbedir. Aklı selim insanlar erken seçim istemez.” diyen Tayyip Erdoğan 7 Haziran seçimleri sonrasında “ Koalisyonun çürük ipine sarılmayın.” diyerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’na talimat vermiştir. Başbakan Davutoğlu, “Erdoğan’a rağmen bir şey yapmayız” diyerek bu mesajı aldığını göstermiştir.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin erken seçime karşı çıktığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP ve CHP “ MHP Koalisyon istemedi, uzlaşmaz tavır gösterdi.” diyerek kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadır. MHP ülkenin içinde bulunduğu toplumsal yarılmanın ortadan kalkması için AKP ile CHP’nin koalisyon kurmasını istemiştir. Bu olmayacaksa MHP’nin ortaya koyduğu dört şartın kabul edilmesi karşılığında AKP ile koalisyona evet demiştir. Milliyetçi Hareket Partisinin ortaya koyduğu dört ilke Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmemesi, çözüm sürecinin sonlandırılması, rüşvet ve yolsuzlukların üzerine gidilmesi ve Cumhurbaşkanının Anayasal sınırlar içine çekilmesidir. Anayasa’nın ilk dört maddesi devletin şeklinin Cumhuriyet olduğunu, laik demokratik ve sosyal hukuk devleti olduğunu, bayrağını, İstiklal Marşı’nı, dilinin Türkçe olduğunu, başkentinin Ankara olduğunu ve bunların değiştirilmesinin teklif dahi edilemeyeceğini öngörmektedir. AKP bunlara karşı mıdır? AKP yolsuzların üzerine gidilmesine mi karşı çıkmaktadır? Yoksa çözüm sürecine son verilmesine mi karşıdır? AKP yoksa Cumhurbaşkanının kanun tanımaz bir biçimde davranmasını mı istemektedir? Dolmabahçe Sarayı’nda HDP heyeti ile İmralı Canisinin 10 maddelik şartı konusunda mutabakata varan AKP, Milliyetçi Hareket Partisinin koalisyon kurulmasına yönelik dört maddelik şartını neden kabul etmemiştir.” diye sordu.
1 Kasım’da AKP tek başına iktidara gelirse PKK ile yeniden masaya oturacak
AKP, PKK, İmralı Canisinden oluşan şeytan üçgeninin birlikte hareket ettiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ 7 Haziran da tek başına iktidar gücünü kaybeden AKP, Çözüm sürecinin PKK’ya yaradığını, Kürt oyların HDP’ye, Milliyetçi oyların MHP’ye gittiğini görmüştür. AKP’nin tek başına iktidara gelebilmesi için MHP’ye giden milliyetçi oyların ve HDP’ye giden Kürt kökenli seçmenlerin oylarının tekrar AKP’ye gelmesi gerekmektedir. Dün analar ağlamasın diye çözüm sürecini savunan AKP bu gün MHP’ye kaptırdığı Milliyetçi oyları ge alabilmek için çözüm sürecini buzdolabına kaldırmış, PKK’ya karşılık verilerek çatışma istemeyen Kürt kökenli seçmenlerin oylarının tekrar AKP’ye gelmesi amaçlanmıştır. Eğer bunlar olur da AKP tek başına iktidar gelirse 1 Kasım seçimlerinden sonra çözüm süreci tekrar başlatılacak ve PKK, İmralı Canisi, Kandil ve HDP ile pazarlık masasına oturulacaktır.” Dedi.
Terörü bitirmekle görevli olanlar teröre karşı miting yapıp hamasi nutuklar atarak ellerindeki şehit kanlarını temizleyemezler
Terör örgütü askerimizi, polisimizi şehit ederken terörle mücadele etmesi gerekenlerin miting düzenleyip hamasi nutuklar attıklarını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Terör örgütü hergün askerimizi, polisimizi şehit ederken terörle mücadele etmesi gereken Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan teröre karşı miting düzenleyip nutuk atmaktadır. Bugün ülkemizde akan kanın sorumlusu Oslo’da Dolmabahçe’de PKK ile anlaşma yapan AKP’dir. Ne kadar miting yaparsanız yapın ne kadar nutuk atarsanız atın elinizdeki şehit kanlarını temizleyemezsiniz. Bu ihanetinizin bedelini Yüce Divan’da ödeyecek ve Türk tarihinde kara bir leke olarak yer alacaksınız.”
13 yıldır teröristlerle sarmaş dolan olan AKP’nin terörle mücadele konusunda hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır.
13 yıldır teröristlerle sarmaş dolaş olan AKP’nin iktidarda kalabilmek adına her türlü yola başvurduğu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu “ terörü bitirmek için AKP’nin tek başına iktidar olması gerektiğini, 1 Kasım’da sandıktan böyle bir sonuç çıkarsa, ilk iş terörü bitireceklerini” söylemektedir. 13 yıldır tek başına iktidarda olan AKP değil midir? Neden 13 yıllık tek başınıza iktidarınız sırasında PKK’yı ve diğer terör örgütlerini yok etmediniz?13 yıllık tek başınıza iktidarınızda terörü neden bitiremediniz ve şimdi nasıl olacak da tek başınıza iktidar olursanız terörü bitireceksiniz AKP tek başına iktidarı terörü bitirmek için istemiyor. 13 yıldır yaptıkları pisliklerin ortaya çıkmasından ve yargılanmaktan korktuğu için istemektedir.” dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>