ALİYA İZZETBEGOVİÇ LİSESİ’NİN ISINMA SORUNU MECLİSTE

Erkan Akcay

Manisa milletvekili, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay yazılı soru önergesiyle Akhisar’daki Aliya İzzetbegoviç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin ısınma sorununu meclis gündemine taşıdı.

Manisa milletvekili, MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın cevaplaması istemiyle vermiş olduğu soru önergesinde Akhisar’daki Aliya İzzetbegoviç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin ısınma sorununu meclise taşıdı. Lisenin 1 Kasım seçimlerinden 2 hafta önce bir AKP genel başkan yardımcısı, bir AKP milletvekili, kaymakam, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlerinin katımıyla açılarak eğitime başladığını belirten MHP’li Akçay okulun ısınma sorununa karşı duyarsız kalındığına dikkat çekti. Okulun açılışının seçim öncesinde bir miting havasında gerçekleştirildiğini söyleyen MHP’li Akçay, “Bu okulun kaloriferleri yanmamaktadır. Bugün Akhisar’da hava sıcaklığı 0 dereceye kadar düşmektedir. Öğretmen ve öğrencilerimizin bu soğukta ısınmadan ders işlemeye mecbur bırakılması tek kelimeyle vicdansızlıktır.” dedi.

Aliya İzzetbegoviç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin ısınma sorunu için hükümetin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini belirten MHP’li Akçay önergesinde şu sorulara yer verdi: “Akhisar’daki Aliya İzzetbegoviç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin ısınma sisteminin çalışmamasının sebebi nedir? Bu okuldaki ısınma problemini çözmek için yapılan çalışmalar nelerdir? Aliya İzzetbegoviç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ndeki ısınma sorunu ne zaman çözülecektir?”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>