MHP’Lİ AKÇAY: “AKP PKK’YLA ÖZERKLİK PAZARLIĞI İÇİN YANIP TUTUŞUYOR” (25.12.2015-Ortadoğu Gazetesi)

529660_896875260380852_4956369488172082838_n

MHP Grup başkanvekili Erkan Akçay: “AKP iktidarı, şimdilerde bir yandan İmralı canisinin kapısın çalma, diğer yandan da PKK’yla özerklik ve öz yönetim pazarlığı yapma hevesleriyle yanıp tutuşmaktadır.”

Manisa milletvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay TBMM genel kurulunda terörle mücadele ve çözüm sürecine ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmasına Akhisarlı şehit Serdar Denizer’i anarak başlayan MHP’li Akçay, “MHP Akhisar ilçe sekreterimiz Osman Çelik’n yeğeni Akhisar ilçemizin Çoruk Mahallesinden Uzman Çavuş Serdar Denizer Diyarbakır’da şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Artık günler değil, saatler değil, dakikalar boyu bu suikast, saldırı ve şehit haberlerini alıyoruz.” dedi.

AKP’li isimlerin “1 Kasım’dan sonra şehit gelmeyecek” açıklamalarını hatırlatan Akçay, “1 Kasımdan sonra şehit gelmeyecek.” diyen Hükûmetin, Avrupa Birliği Bakanının “Daha çok şehit vereceğiz.” sözleri hafızalarımızdadır. İktidar kanadının Barzani güzellemeleri ayrıca dikkatimizden kaçmamaktadır.” dedi.

AKP’nin, yandan İmralı canisinin kapısın çalma, diğer yandan da PKK’yla özerklik ve öz yönetim pazarlığı yapma hevesleriyle yanıp tutuştuğunu ifade eden Akçay konuşmasına şöyle devam etti: “AKP’nin bölücü terörle yürüttüğü pazarlıklar, ülkemizi anaların gözyaşının dinmediği, terör saldırılarının kent merkezlerinde arttığı, Hükûmetin vatandaşlarımızın ve devlet görevlilerinin can güvenliğini sağlamaktan aciz kaldığı, hastanelerin, okulların, camilerin hedef alındığı bir döneme, bir sürece sürüklemiştir. Teröre ve teröriste verilen tavizler, Türk milletine söylenen yalanlar unutulmayacaktır. Terörle mücadeleden müzakereye ve akabinde mütarekeye geçenler tarih ve vicdan önünde en ağır mahkûmiyete uğrayacaklardır.”

“AKP’nin sunduğu antibiyotik tedavisi Öcalan’dır”

AKP ile HDP’nin bir kayıkçı kavgası yaptığını belirten MHP’li Akçay, “AKP Milletvekili Orhan Miroğlu ‘Öcalan’ın kapısı çalınmalı.’ diyor. Diğer AKP’li Milletvekili Sayın Galip Ensarioğlu da PKK’nın savunduğu bu özyönetim çağrısına ve projesine atıfta bulunarak ‘Özerklik de olur, özyönetim de olur.’ diyor. AKP’li milletvekillerinin görüşlerine ilaveten bir yandaş yazar da kritik bir döneme girildiğinden bahisle ‘Öcalan’ın devreye girmesi bekleniyor, ancak bu zemin sağlandıktan sonra Öcalan’ın devreye girmesi antibiyotik tedavisi gibi olacak.’ diyor. AKP’nin antibiyotik tedavisi bu. Sahibinin sesi bu sözlerden anlaşılıyor ki yine milletimize, ülkemize bu çözüm sürecinin değişik bir versiyonuyla bir senaryolar uygulanmaktadır.” dedi.

Akçay konuşmasına şöyle devam etti: “Türk milletine ölümü gösterip sıtmaya razı etme taktiği uygulanmaktadır. AKP’nin ikircikli, gündüz külahlı gece silahlı politikalarıyla, terörle mücadeleyi yarım bırakacağı ve dört başı mamur, gerçek bir mücadele yapmayacağı, hâlâ pazarlıktan medet umduğu, bu çözüm süreci hatalarını daha vahim bir şekilde tekrarlayacağının işaretlerini alıyoruz.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>