MEHMET AKİF ERSOY’UN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ SEBEBİYLE MECLİSTE YAPTIĞIM KONUŞMA

1

27 Aralık günü İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümüdür. 25.12.2015 tarihli genel kurulda Mehmet Akif Ersoy’u andık. Konuşma metnimi aşağıda ilgilerinize sunuyorum:

“27 Aralık tarihi aynı zamanda millî ruhun tercümanı vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da ölüm yıl dönümüdür

Mehmet Akif Ersoy 59 yıllık ömrünü Türk ve İslam âleminin ve insanlığın sorunlarına adamış bir büyük fikir adamıdır, şairdir. Millî şairimiz milletimizin en zor anlarında harekete geçmesi gereken cesaret ve kuvvetine kutlu mısralarıyla hayat vermiştir.

Mehmet Akif Ersoy Türk tarihinin en büyük hürriyet mücadelesinin manevi güç kaynağı olmuştur. O, karanlık bir dönemin umut ışığı, milletimizin hürriyet sevdasının gür sesidir. Türk milletinin gönlünde, fikrinde ve zikrinde yer bulmuştur.

O İstiklal Marşı’yla Türk milletinin ezelden beri hür yaşadığını ve ebediyen hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anarken sözlerimi onun içten dua ve beklentisiyle bitirmek istiyorum:

“Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>